niedziela, 15 listopada 2020

"Małe Licho i tajemnica Niebożątka" Marta Kisiel
Małe Licho i tajemnica Niebożątka 
Marta Kisiel
Cykl: Małe Licho (tom 1)
Wydawnictwo: Wilga"Małe Licho i tajemnica Niebożątka" Marty Kisiel to pierwsza książka, którą udało mi się poznać tej autorki. Słyszałam sporo pozytywnych opinii o jej twórczości, także w końcu przyszedł czas, żebym coś przeczytała. Zaczęłam od tej książki, gdyż tą akurat mogłam przesłuchać w formie audiobooka.


Jest to książka skierowana dla młodszych czytelników. Jednak myślę, że nieco starsi mogą spokojnie ją czytać. Głównym bohaterem tej książki jest chłopiec o imieniu Bożek, nazywanym do niedawna Niebożątkiem, który mieszka z rodziną w domu pełnym różnych stworów. Tytułowy Licho jest zawsze blisko chłopca, stara się go chronić, jak najlepiej potrafi. Główny bohater przez dłuższy czas był uczony w domu, nie miał on kontaktu ze swoimi rówieśnikami, po prostu nie znał świata poza swoim domem. Jednak w końcu przyszedł czas, żeby pójść do szkoły.


Początkowo jest mu nieco ciężko się przystosować do tej zmiany, gdyż nie był przygotowany na to, jak dzieci mogą być okrutne w jego wieku. Poza tym czuł się nieswojo w ich towarzystwie, gdyż rzadko kiedy wiedział, co oni mają na myśli, mówiąc o czymś lub o kimś, nie znając tych nawiązań. To wszystko doprowadziło do tego, że pewnego dnia coś się wydarzyło i ktoś go musi ocalić, zanim będzie dla niego za późno i nic z tym nie będzie mógł zrobić. Plusem tego zdarzenia było dla chłopca to, że mógł wtedy dowiedzieć się czegoś niezwykle istotnego o swoim pochodzeniu.


Liczyłam, że w tej książce będzie wiele przygód i zabawnych oraz barwnych bohaterów, w tym również intrygujących potworów i innych stworów. Tak się jednak nie stało. Nie jest to najgorsza książka, ale muszę przyznać, że nie zachwyciła mnie tak, jak myślałam, że to zrobi. Być może jest to spowodowane tym, że niezbyt polubiłam bohaterów tej książki. Jak dla mnie zabrakło mi tu humoru i jakiejś porywającej akcji, gdyż czasami miałam wrażenie, że naprawdę niewiele się dzieje. Liczyłam też, że to Licho będzie jakieś takie wyjątkowe.

♥ Julia

8 komentarzy:

 1. Uu, szkoda, że książka nie była taka, jakiej się spodziewałaś. Ja raczej po nią nie sięgnę.
  Pozdrawiam,
  https://recenzuje-od-ksiazki-strony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się sięgnąć po inne książki tej autorki :)

   Usuń
 2. Chcę w końcu sięgnąć po twórczość Kisiel, ale na pewno nie rozpocznę naszej przygody od tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym chciała sięgnąć po inne książki tej autorki ;)

   Usuń
 3. Bardzo lubię ten cykl <3 Jest taki serdeczny i milusi <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczę, że inne książki autorki bardziej do mnie trafią :D

   Usuń