niedziela, 13 września 2020

"Tylko bądź przy mnie" Laura Kneidl


Tylko bądź przy mnie
Laura Kneidl
Cykl: Jednak mnie kochaj (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar


"Tylko bądź przy mnie" Laury Kneidl jest bezpośrednią kontynuacją "Jednak mnie kochaj", także pomiędzy wydarzeniami z tych książek mija zaledwie kilka godzin. Zanim zabrałam się za ten tom, trochę się martwiłam, że rozłożenie tej historii na dwie części to zbyt wiele, że to niepotrzebny zabieg.


Niestety, ale muszę przyznać, że ta książka już mnie tak nie oczarowała, jak zrobiła to poprzednia. Faktycznie uważam, że nieco na siłę jest rozciągnięta historia głównych bohaterów na dwa tomy. Moim zdaniem całą historię można by spokojnie zamknąć w jednej powieści. Nie chcę zbyt wiele zdradzać w kwestii fabuły. Jednak mogę powiedzieć, że główna bohaterka jest zagubiona. Sage dopadła przeszłość w najmniej oczekiwanym momencie i zamiast szczerości wybrała ucieczkę oraz okłamywanie osoby, którą uważała za bardzo ważną w jej życiu. W tej części Sage i Luca próbują na nowo sobie zaufać, także "Tylko bądź przy mnie" skupia się przede wszystkim na odbudowaniu tej relacji. Problem głównej bohaterki schodzi nieco na dalszy plan.


Jeśli chodzi o minusy, ten tom jest czasami zbyt monotonny i powtarzalny. Mam tu na myśli kwestię związaną z poszukiwaniem mieszkania i przeprowadzką. Za dużo tego było wszystkiego, niepotrzebne to było w takiej ilości. Akcja nabrała tempa dopiero pod sam koniec. Ponadto trochę drażniło mnie imię głównego bohatera, gdyż raz był Luca, a raz Luka, ale to wiem, że na to akurat autorka nie miała wpływu.


Ta część nie wywarła na mnie tak pozytywnego wrażenia, jak poprzednia. Więcej rzeczy znalazłam, które mnie tu drażniły. Jednakże nie zmienia to faktu, że bardzo szybko przeczytałam ten tom. Polubiłam głównych bohaterów, także ciekawiło mnie, jak rozwinie się ich relacja. Występuje tu także humor. Trochę żałuję, że ten nie dorównał "Jednak mnie kochaj".

♥ Julia

6 komentarzy:

 1. Szkoda, że drugi tom okazał się słabszy od pierwszego. Jak wspominałam mnie nie ciągnie do tej serii. Może sięgnę tylko po pierwszy tom.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie lepiej by było, gdyby powstał jeden tom ;)

   Usuń
 2. Również uważam, że drugi tom jest o wiele słabszy, ale i tak dał radę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby tak, ale i tak poznałam wydarzenia chyba w ciągu jednego dnia :D

   Usuń
 3. Szkoda, że ten tom aż tak Ci się nie spodobał. Dla mnie utrzymwał poziom, ale wiadomo, że to kwestia indywidualna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest właśnie piękne, że każdy książkę może ocenić zupełnie inaczej ;)

   Usuń