środa, 30 maja 2018

"Siła, która ich przyciąga" Brittainy C. Cherry
Siła, która ich przyciąga
Brittainy C. Cherry
Cykl: Elements. Żywioły. (tom 4)
Wydawnictwo: Filia
Z Grahamem Russellem nie byliśmy dla siebie stworzeni. Mną targały emocje, on pogrążony był w apatii. Ja śniłam na jawie, jego trawiły koszmary. Płakałam, podczas gdy jego oczy pozostawały suche.
Pomimo jego skutego lodem serca i mojego porywczego temperamentu, czasami łączyły nas chwile. Chwile, gdy patrzyliśmy sobie w oczy, dostrzegając skrywane w nich tajemnice. Chwile, gdy jego usta doświadczały moich obaw, a ja oddychałam jego bólem. Chwile, kiedy wyobrażaliśmy sobie jakby to było, gdybyśmy byli zakochani.
Dzięki tym chwilom unosiliśmy się ku chmurom, tam jednak dopadała nas rzeczywistość i jakaś siła zmuszała do zejścia na ziemię.
Graham Russell nie był mężczyzną, który potrafi kochać. Ja również nie byłam w tym dobra. Mimo to, gdyby dane mi było znów się zakochać, zatraciłabym się w nim już na zawsze.
Nawet jeśli przeznaczone byłoby nam roztrzaskać się o skały.


Ta książka jest niesamowita. Do tej pory przeczytałam trzy książki  tej właśnie autorki, ale ta spodobała mi się chyba najbardziej. Z tego cyklu udało mi się poznać jeszcze pierwszy tom, ale ten bardzo się różni i mnie to pozytywnie zaskoczyło. Koniecznie muszę wrócić do tych wcześniejszych żywiołów, bo może są też takie ciekawe. Muszę się przyczepić do okładki, bo sugeruje coś zupełnie innego niż to, co kryje się w środku.


Zaskoczyła mnie tu fabuła i jak to wszystko się rozpoczęło, i oczywiście potoczyło dalej. W książce tej nie znajdziecie zachwytów nad ukochanym od pierwszego spotkania czy scen łóżkowych w każdym rozdziale. Wydarzenia są tu nieźle skomplikowane. Bohaterowie są zagubieni i nie wiedzą, co powinni uczynić w sytuacji, w której się znaleźli. Wiedzą, że to jest dziwne i może nieodpowiednie na początku, ale w miarę upływu czasu tak tego nie postrzegają. Po kilku rozdziałach wciągnęłam się tak w ich historię, że skończyłam ją tego samego dnia. Autorce kilka razy udało się mnie zaskoczyć i już nie byłam taka pewna samego zakończenia. Ważny jest tu wątek, który przedstawia, że nie tylko miłość do ukochanej osoby jest w stanie poruszyć niebo i ziemię.


Lucy i Graham to dwie zupełnie różne osoby, których tyle dzieli. On jest znanym pisarzem, pozbawionym uczuć, którego dręczy przeszłość. Natomiast Lucy jest takim promyczkiem. Zawsze radosna, wesoła i chętna do pomocy. Jednak mówią, że przeciwieństwa się przyciągają. Zauroczyła mnie postać profesora obecnego w życiu mężczyzny, który był dla niego taki ważny. Czasami było mi trudno zrozumieć zachowanie sióstr głównej bohaterki, dlaczego tak postępowały wobec Lucy. Wydarzenia mamy ukazane w perspektywy Lucy i Grahama, którzy i Wam skradną serca.


"Siła, która ich przyciąga" to powieść pełna smutku, wzruszeń, bólu, miłości, odtrącenia. Autorka świetnie wykreowała bohaterów, a wydarzenia "pochłania się" w niesamowitym tempie. Wątek miłosny jest tu subtelny i rozwija się on powoli. 


♥ Julia

19 komentarzy:

 1. Dużo pozytywnych opinii spotkałam na temat tego cyklu, dlatego mam go w planach. Pierwszy tom czeka już u mnie, ale na razie nie ma dla niego wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna historia, bardzo mi się podobała! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja nadal na drugim tomie tej serii... muszę przyspieszyć, bo widzę, że jest jeszcze ciekawiej! Coś czuję, że pokocham Grahama
  POCZYTAJ ZE MNĄ

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba zacznę ten cykl od tego właśnie tomu bo strasznie mnie do niego zachecilas :D mam nadzieję że lektura okaże się i dla mnie niezwykła :) chociaz nie lubię mięśniakow na okładkach to ta wyjątkowo mi się podoba ma fajną kolorystykę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta okładka jest straszna. xd

   Usuń
  2. Model za bardzo przypakował ale przyznaj że kolory i reszta naprawdę są ładne! :(

   Usuń
 5. Chętnie kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niedawno sobie ją zamówiłam, także po przeczytaniu Twojej recenzji ogromnie się cieszę, że to zrobiłam i będę mogła poznać tę cudowną historię :) Uwielbiam twórczość Cherry, jej historie zawsze wywierają na mnie ogromny wpływ :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę się doczekać tej pięknej książki. Z tej serii przeczytałam tylko Ogień, i Siła jest kolejną, którą będę czytać. Jeszcze żadna książka Brittainy mnie nie zawiodła, także nie mam wątpliwości, że książka będzie cudowna. :)
  potegaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Recenzja bardzo zachęcająca :) Nie mówię nie :)

  Pozdrawiam
  https://zksiazkanakanapie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi ta cześć też bardzo się podobała ;) Moim numerem jeden zawsze będzie "Woda, która niesie ciszę" ale "Siła..." jest zaraz na drugim miejscu. Mam nadzieję, że Cherry wyda niedługo coś nowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tej powieści jeszcze nie czytałam. :D
   Gdzieś widziałam chyba nową okładkę jej książki. ;)

   Usuń