sobota, 4 czerwca 2022

„Almond” Sohn Won-PyungAlmond 
Sohn Won-Pyung
Wydawnictwo: Mova


„Almond” to książka, która jest piękna w swojej prostocie, naprawdę nie potrzeba tu zbędnych słów czy opisów. Historia wciąga już od pierwszej strony i muszę przyznać, że rozdziały są wyjątkowo krótkie, więc z łatwością można sprawnie zapoznać się od razu z całością. Trudno się oderwać od lektury oraz od poruszającego losu głównej postaci.


Opowiada ona o nastoletnim bohaterze, który nie odczuwa emocji, przez co niektórzy mają go za nieczułego i oziębłego człowieka, który nie potrafi się zachować i odnaleźć w pewnych sytuacjach. Mają go nawet za dziwoląga. Jednak to nie jego wina, że nie potrafi odpowiednio zareagować, ponieważ taki się urodził. Od małego wspierały go dwie osoby, czyli matka z babcią. Jednakże, gdy ten był nastolatkiem, coś im się przydarzyło i chłopak musi jakoś uporać się z zaistniałą sytuacją. Ponadto nie spodziewał się również, że na jego drodze staną nietypowe osoby, które mógłby chyba nawet określić swoimi przyjaciółmi, którzy znacząco wpłyną na jego dalsze losy.


Niby główny bohater nie odczuwa emocji, ale nie można tego samego powiedzieć o tej historii, w której jest ich wiele. Myślę, że sporo czytelników poruszy i wzruszy los tego chłopaka, którego przyszłość jest niepewna. Warto dodać, że książka ta została napisana w bardzo prostym stylu, przez co niezwykle sprawnie się ją czyta. Jest to krótki utwór, co niektórym jednak może nie przypaść do gustu. Ja ogólnie jestem usatysfakcjonowana, lecz zabrakło mi chyba czegoś w zakończeniu.


♥ Julia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz