środa, 4 września 2019

"W kajdankach miłości" K. Bromberg
W kajdankach miłości
K. Bromberg
Cykl: Życiowi bohaterowie (tom 1)
Wydawnictwo: EditioOstatnio zdecydowanie mniej czytałam, a jak już coś zaczęłam, opornie mi to szło. Tak było w przypadku tej książki, którą akurat przeczytałam w oryginale. Liczyłam na jakiś fajny romans, ale się go nie doczekałam.


Nasz główny bohater to Grant, który jest policjantem. Ma on dwóch młodszych braci, których historie znajdują się w kolejnych tomach. W dzieciństwie Grant przyjaźnił się z Emerson, która była jego najlepszą przyjaciółką, która była częstym gościem u niego w domu. Jednak po poznaniu prawdy, ona zniknęła z jego życia, a pojawiła się po wielu latach. Ona go nienawidzi za zrujnowanie życia i złamanie obietnicy, a on próbuje to wszystko naprawić. Jednak w przypadku tej wybuchowej i upartej dwójki, nie jest to łatwe.


Jak jestem w stanie zrozumieć pomysł autorki na tę książkę, to jej wykonanie już mnie tak nie zachwyca. Historia ta mi się ciągnęła i wynudziła mnie ona bardzo, a bohaterowie strasznie irytowali, szczególnie Emerson z tymi swoimi zasadami i nastawieniem. Uważam, że jednak za szybko rozwinęła się ta relacja bohaterów i nie wypadło to zbyt realnie. Wydarzenia mamy ukazane z perspektywy Granta, jak i Emmy, ale to Grant wydał się sympatyczną postacią. Ciekawiło mnie natomiast to, co doprowadziło dziewczynę do tej niechęci do policjanta. Najbardziej mnie zaskoczył wpis autorki po ostatnim rozdziale, że to wydarzyło się naprawdę, jak sama była dzieckiem. Jednak wiadomo, że zmieniła ona historię. W końcu to fikcja i może nawiązywać do prawdziwych wydarzeń.


Po książce spodziewałam się czegoś ciekawszego, co mnie zdecydowanie bardziej zainteresuje. Natomiast sama historia mnie nie porwała, a przez główną bohaterkę myślałam, że nie dotrwam do końca.


♥ Julia

6 komentarzy:

 1. Ja jestem zadowolona z tej serii :) Wg mnie drugi tom jest o wiele lepszy, a przede mną jeszcze trzeci :)
  www.whothatgirl.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeci to już inna bajka. :D Chyba wrócę do drugiego. ^^

   Usuń
 2. Czytałam jedną powieść tej autorki - podobała mi się, ale nie na tyle, aby sięgać po więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jednak sięgnęłam po tom trzeci i jestem zadowolona z tej historii. ^^

   Usuń