niedziela, 28 lutego 2021

"Hurt/Comfort" Weronika Łodyga
Hurt/Comfort
Weronika Łodyga
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece


"Hurt/Comfort" Weroniki Łodygi to książka o osobach homoseksualnych, którzy borykają się z wieloma problemami nie tylko związanymi z ich orientacją seksualną. Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że główni bohaterowie zostali świetnie wykreowani i nie można ich nazwać jedynie gejami, jak to czasami bywa w innych powieściach.


W książce ukazana jest historia Artura oraz Janka, którzy uczęszczają do klasy maturalnej. Są bardzo odmiennymi postaciami, ale razem się uzupełniają. Janek jest radosnym, pozytywnym oraz otwartym człowiekiem. Natomiast Artur często jest przygnębiony i zamknięty w sobie, gdyż boryka się z pewnymi problemami w swoim życiu. Na szczęście Artur zawsze mógł liczyć na swoją najlepszą i zakręconą przyjaciółkę Magdę, a potem w jego życiu pojawił się jeszcze Janek.


Podoba mi się, że powieść ta nie skupia się głównie na wątku romantycznym, który rozwijał się powoli, ale naturalnie. Porusza ona inne ważne i istotne kwestie jak traumy czy nie najlepsze relacje z bliskimi. Moim zdaniem czytelnik naprawdę łatwo może utożsamić się z nastoletnimi bohaterami, a w szczególności z Arturem, i ich trudnościami życia codziennego. Pozytywnie oceniam również język "Hurt/Comfort", bo moim zdaniem dialogi wypadły wyjątkowo naturalnie i humorystycznie, więc dobrze się to czytało. Chociaż w pewnym momencie musiałam zrobić sobie przerwę od tej historii, aby sięgnąć po coś innego, bo zaczynałam się nudzić w trakcie czytania.


Główni bohaterowie zostali naprawdę bardzo dobrze wykreowani, ale jeśli liczycie na zawrotne tempo i zaskakujące zwroty akcji, tego tu nie znajdziecie. Ogólnie książkę dobrze mi się czytało, ale nie mogę powiedzieć, żeby mnie chwyciła za serce, bo w połowie musiałam zrobić sobie przerwę od niej. Jednak i tak bohaterowie, wszelkie ich problemy i język są mocną stroną "Hurt/Comfort".

♥ Julia

6 komentarzy:

 1. Nie wiem dlaczego, ale kompletnie nie ciągnie mnie do książek z motywami LGBT. O tej książce słyszałam sporo dobrych opinii, ale mimo to nie mam na nią ochoty.
  Pozdrawiam. :)
  recenzjeklaudii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. O tej książce czytałam różne opinie. Nie wiem czy po nią sięgnę. Raczej w to wątpię.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele dobrego czytałam o tej książce. Myślę, że w przyszłości również ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń