niedziela, 2 sierpnia 2020

"Gdyby nie ty" Colleen Hoover

Gdyby nie ty
Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte

Colleen Hoover już od dawna jest jedną z moich ulubionych autorek, także to była tylko kwestia czasu, aż przeczytam jedną z jej najnowszych powieści. "Gdyby nie ty" to niezwykle interesująca historia, ale niestety nie jest ona idealna.


"Gdyby nie ty" to historia, która przedstawia nam losy Morgan oraz jej córki Clary. Kobieta w młodym wieku zaszła w ciążę i poślubiła ojca dziecka. Przez wiele lat żyli sobie szczęśliwie jako rodzina. Jednak pewne wydarzenie sprawiło, że ich rodzina już nigdy nie będzie taka sama. Obie kobiety znalazły się w trudnej sytuacji i szukają wsparcia u mężczyzn, po których nie spodziewałyby się tego, że to oni przyniosą im ukojenie.


Muszę przyznać, że powieść ta mnie zainteresowała już od pierwszych stron i ciężko mi było ją odłożyć na bok. Wydarzenia ukazane są z perspektywy matki i jej córki. Chyba jednak bardziej ciekawiły mnie te, które dotyczyły Morgan niż jej nastoletniego dziecka. Wspomniane wcześniej wydarzenie doprowadziło do tego, że kobiety nie potrafią się ze sobą dogadać. Obie mają przed sobą tajemnice, ukrywają pewne istotne rzeczy, czasami dla dobra tej drugiej, ale to nie zmienia tego, jak się wzajemnie traktują. Jestem w stanie zrozumieć ich postępowanie, matki, jak i córki, które znalazły się w takiej sytuacji. Dla mnie jest to naturalne zachowanie. Chociaż czasami miałoby się ochotę przemówić jednej do rozumu. 


W życiu kobiet pojawili się pewni mężczyźni. Obu polubiłam, gdyż sprawiają wrażenie porządnych osób. Ich relacje naturalnie się rozwinęły. Chociaż jednak to losy Morgan wydały mi się bardziej interesujące, gdyż to ona została tak zraniona przez najbliższe w jej życiu osoby. 


Jednakże jestem zawiedziona samym zakończeniem, które mi się nie podobało. Po przeczytaniu książki liczyłabym bardziej na jakiś epilog, który przedstawiłby dalsze losy bohaterów. Nie bawiło mnie to, co według autorki powinno rozbawić czytelnika. Żałuję też, że główna bohaterka postanowiła wyrzucić coś, gdyż bardzo ciekawiło mnie, co znajduje się w środku. 


"Gdyby nie ty" to powieść niezwykle wciągająca i interesująca, która ukazuje życie dwóch kobiet, które muszą odnaleźć się w nowej sytuacji. Ich relacja jest trudna, ale mogą liczyć na wsparcie mężczyzn. Spodobała mi się ta historia, podobnie z głównymi bohaterami. Jednak żałuję, że autorka nie postanowiła zakończyć jej w nieco inny sposób.

♥ Julia

12 komentarzy:

 1. Jeszcze nie miałam okazji czytać, ale mam ją na regale! Pozdrawiam. ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam tę książkę jakiś czas temu. Również mi się podobała.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam książki Colleen, ta również mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może może się skuszę ^^ ostatnio lubię sięgać po lżejsze książki :

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam, ale chyba byłam zadowolona z lektury. Powiem szczerze, że już nie pamiętam ^^'

  OdpowiedzUsuń
 6. Hoover to taka autorka, której książek kijem nie tknę, bo... bo nie ;D

  OdpowiedzUsuń