niedziela, 9 sierpnia 2020

"Too Late" Colleen Hoover


Too Late
Colleen Hoover
Wydawnictwo: Otwarte
"Too Late" różni się od pozostałych powieści Colleen Hoover. Nawet sama na wstępie to podkreśliła i zaznaczyła, że książka ta jest dość nietypowa pod względem treści i formy. Nie ukrywam, że Hoover jest jedną z moich ulubionych autorek. "Too Late" faktycznie było inne, ale i tak bardzo mi się podobała ta historia.


Sloan jest główną bohaterką, która nigdy by nawet nie przypuszczała, że poznanie Asy tak bardzo zmieni jej życie na gorsze. Ta ich relacja była niezwykle toksyczna, ale dziewczyna nie potrafiła i nie mogła się od niego uwolnić. Wtedy nie myślała już tylko o sobie, a o bracie, któremu Asa pomagał. Jej życie z nim można nazwać piekłem, które trwało ponad dwa lata, aż wkroczył Carter, który jako jedyny był w stanie coś zmienić.


Asa to postać, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Nie cofnie się przed niczym, aby dostać to, czego chce. Jest uzależniony od imprez i seksu, a narkotyki są obecne w jego życiu. Sloan traktuje jak swoją własność, której nikt inny mieć nie będzie. Zrobi wszystko, żeby ją tylko zatrzymać przy sobie. Jest to okrutny bohater, który nie zdaje sobie sprawy, że wyrządza takie zło. Dla niego to jest normalne i akceptowalne zachowanie, ale ono takie nie jest. Widać, że potrzebuje on pomocy specjalistów. Sloan dla brata wiele poświęciła. To dla niego żyła w takim toksycznym związku. Wiele razy chciała od niego odejść, ale to brat był dla niej najważniejszy, dla którego by wszystko zrobiła, aby żyło mu się dobrze. Natomiast Carter wkroczył nagle do ich życia i wywrócił je do góry nogami. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, w szczególności Asa, który jest niezwykle złożoną postacią z problemami. 


Spodobała mi się ta książka, ten pomysł na fabułę oraz bohaterowie. Zainteresowała mnie ona od pierwszych stron i byłam ciekawa, jak ona się zakończy. Największym zaskoczeniem to chyba była ta forma pod koniec z tymi epilogami i prologiem. Cieszę się, że jednak "Too Late" zostało wydane. Nie jest to typowa książka autorki, ale nie zmienia to faktu, że jest to bardzo dobra powieść dla dorosłych czytelników.

♥ Julia

8 komentarzy:

 1. Jakoś nigdy nie było mi po drodze z tą autorką, ale akurat ta książka jest drugą jej autorstwa która mnie autentycznie intryguje i mam ochotę ją przeczytać. Chociaż zanim to się stanie to pewnie trochę czasu minie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to ja często biorę w ciemno książki tej autorki XD

   Usuń
 2. Fajnie, że jest w niej tyle zaskoczeń. To bardzo zachęcające.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio mam szczęście trafiać na dobre książki Collenen Hoover. Ta mnie wyjątkowo zaciekawiła.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hoover jest jedną z moich ulubionych autorek, ale nie wszystkie jej książki pokochałam ;)

   Usuń
 4. Dotychczas stroniłam od Hoover. Próbowałam czytać dwie książki i mi nie podeszły. Może znowu spróbuję? Może tym razem mnie nie zawiedzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamiast kupować to można sobie wypożyczyć jakąś książkę czy coś i się przekonać, bo po prostu może Hoover nie jest dla Ciebie ;)

   Usuń