piątek, 13 marca 2020

"Woda, która niesie ciszę" Brittainy C. Cherry
Woda, która niesie ciszę
Brittainy C. Cherry
Cykl: Elements. Żywioły. (tom 3)
Wydawnictwo: FiliaO jejku. Jak ta historia mi się podobała. Żałuję, że wcześniej nie postanowiłam jej przeczytać, gdyż chciałam to zrobić już naprawdę dawno temu, a wczoraj skończyło się to tym, że zaczęłam ją czytać po angielsku i odłożyłam o 5 nad ranem. Wiem, że lekko przesadziłam, ale nie pamiętam, kiedy ostatnio mnie tak wciągnęła książka, że nie byłam w stanie się od niej oderwać. Przeczytałam w ostatnim czasie kilka dobrych, ale już zapomniałam, jak to się czyta powieść na raz i to do tak nienormalnej godziny. Chociaż jestem zdania, że ta książka nie jest ideałem, mam kilka zastrzeżeń, ale w porównaniu do całości, jestem w stanie przymknąć na nie oko. Lubię twórczość tej autorki i zdecydowanie mam kilka tytułów do nadrobienia. Chociaż ten cykl mam już za sobą.Główna bohaterka to Maggie May i książka rozpoczyna się w momencie, w którym to ona jest małą dziewczynką. W wieku 10 lat dochodzi do pewnego wydarzenia, który zmienia życie tej radosnej, pogodnej i gadatliwej dziewczynki. Maggie traci głos w wyniku tego, co zaszło, a osobą, która ją będzie wspierać przez najbliższe lata to Brooks. On nie potrzebuje jej słów, jej głosu, by ją zrozumieć. On dostrzega to wszystko, czego nie są w stanie zauważyć inni. Ich relacja i rozwijająca się przyjaźń jest wręcz wspaniała. Bohaterowie często przebywają w jednym pomieszczeniu, ale oni są tak dobrze wykreowani, a dialogi tak dobre, że czyta się tę historię z przyjemnością. Chociaż jest ona radosna, zabawna, urocza, to z drugiej strony jest pełna tajemnic, smutku i niewypowiedzianych słów. Widać również jak sytuacja z Maggie wpłynęła na jej najbliższych. Czasami była to dobra zmiana, a czasami ludzi to wyniszczało. W książce jest sporo dobrze wykreowanych postaci, nawet ta staruszka od herbatek. Podobała mi się relacja Maggie z jej ojcem, a ta jej z jej matką była nieco bardziej skomplikowana. 


Jednak mam kilka zastrzeżeń. Przede wszystkim to nie przepadam, gdy mija tyle czasu między wydarzeniami. To często nie wypada zbyt naturalne i nie lubię tego w powieściach. Każdy jakąś traumę przechodzi inaczej i muszę przyznać, że początkowo zastanawiałam się, jak po czymś takim można stracić głos. Jednak z czasem zostało to dobrze przedstawione i przez te towarzyszące ataki paniki oraz koszmary, łatwiej jest zrozumieć zachowanie głównej bohaterki. Chociaż początkowo tak nie było.


Nie potrafiłam oderwać się od tej historii, która jest poruszająca, wzruszająca, zabawna i urocza. Więź łącząca głównych bohaterów była wspaniała. Na minus zdecydowanie te mijające lata. O i znowu myślałam, że bohaterowie będą starsi. To już druga powieść tej autorki, która mnie tym zmyliła.

♥ Julia

12 komentarzy:

 1. Super, że aż tak ci się ta książka podobała. Pomimo małych wad dam jej szansę.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawno żadna książka nie wywołała we mnie takich emocji ♥

   Usuń
 2. W ostatnim czasie bardzo polubiłam książki autorki. Cykl mam od dawna w planie, mam nadzieję, że w końcu uda mi się z nim zmierzyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo polecam "Siłę, która ich przyciąga" ♥

   Usuń
 3. Przeczytałam dwie książki z tej serii i niestety nie przypadły mi do gustu. Nie lubię tego specyficznego stylu, wydaje mi się sztuczny... Ale cieszę się, że Tobie przypadła do gustu. <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja z tego cyklu nie lubię ognia i to bardzo ^^ "Siła, która ich przyciąga" bardzo na plus ♥

   Usuń
 4. Nie czytałam, ale wiele osób sobie chwali książki z tego cyklu i z pewnością prędzej czy później je nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najmniej zdecydowanie "Ogień, który ich spala" mi się podobał :(

   Usuń
 5. Jeszcze nic nie czytałam od tej autorki, chociaż jej nazwisko jest mi znane ;) Będę musiała kiedyś to zmienić ;) Być może podpasuje mi pióro autorki, ale zobaczymy jeszcze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z niektórymi książkami tej autorki jestem bardzo na tak, a z innymi bardzo na nie ^^

   Usuń