niedziela, 17 lipca 2016

"Wybrani" C.J. Daugherty

Wiele osób zachwala sobie całą serię, ale są też tacy, którzy jej nie lubią. Postanowiłam się w końcu przekonać i ją przeczytać. Pierwsza książka z tej serii bardzo mi się spodobała. Jestem ciekawa czy następne też takie będą.

Główna bohaterka książki to szesnastoletnia Alyson Sheridan. Jednak większość zwraca się do niej Allie. Dziewczyna ciągle wpada w kłopoty. Było to spowodowane utratą brata. Pewnego razu włamała się do szkoły, podpaliła swoje akta i napisała coś brzydkiego na temat dyrektora. Została przyłapana na tym uczynku przez policję i kolejny raz w tym roku musiała zmienić szkołę. Tym razem było to zbyt wiele dla rodziców i postanowili zapisać jej do szkoły z internatem. 
Witajcie w Akademii Cimmeria. Tutaj wszystko wydaje się być inne. Uczniowie chodzą w mundurkach. Nie mają dostępu do telewizora, komputera, telefonu. Większość czasu spędzają w bibliotece, na świetlicy i w stołówce. Panują tu surowe zasady. Do szkoły uczęszczają osoby, pochodzące z wielkich i wpływowych rodów. I tu rodzi się pytanie, dlaczego Allie tu się znalazła?

Allie jest nowa w szkole, dlatego wszyscy zwracają na nią uwagę. Od razu bardzo zaprzyjaźniła się z Jo, a pod koniec książki z jeszcze jedną dziewczyną. Mamy tu również postaci męskie, które odgrywają dużą rolę w książce. Jest to Sylvain i Carter. Z jednej strony mamy tu chłopaka bardzo kulturalnego, pochodzącego z Francji, ale też zbyt pewnego siebie. Z drugiej natomiast chłopaka, który często wpada w kłopoty i bywa nieprzyjemny dla innych. Jednakże obu ich polubiłam, mimo tych ich wad. 

W Akademii zaczynają dziać się różne rzeczy. Nikt nie chce mówić też o Nocnej Szkole. Nie jest tu już tak bezpiecznie, jak to było wcześniej. Bohaterowie odkrywają nowe fakty. Mają oni wiele pytań, a odpowiedzi coraz mniej. Co wydarzy się dalej? Czy Allie pozna prawdę i będzie bezpieczna? Nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejną część. 

xoxo ♥
Julia 

4 komentarze: